Děti jsou pro mě nekonečnou inspirací a současně zrcadlem. Obdivuji vícejazyčné děti. Jsou neskutečně všestranné a ze svých českých či moravských kořenů chtějí nechat vzejít to nejlepší. Smekám před rodiči, kteří své děti neustále motivují a chválí. Je to to nejlepší, co dětem můžeme dát. Z vlastní zkušenosti trvám na tom, že se to vyplatí a že není potřeba se češtinou trápit, jde to i s radostí!

Jmenuji se Veronika Losmanová a češtinu učím doma i své tři děti, protože žijeme střídavě v různých zemích. Pocházím z jižní Moravy. Vystudovala jsem češtinu, němčinu a pedagogiku na MU v Brně a na univerzitě v Drážďanech kulturní management, němčinu pro cizince a sociální psychologii. Jsem soudní tlumočnice a překladatelka z německého jazyka. Před dvaceti lety jsem byla u zrodu České školy bez hranic v Drážďanech a jako ředitelka Českého centra v Mnichově jsem později podnítila její založení i tam. Široké spektrum činnosti sítě Českých škol jsem často využívala ve své práci projektové manažerky.

Dětem v České škole Manchester chci předat svůj vřelý vztah k češtině, českým a moravským tradicím a touhu se o Českou republiku stále zajímat.